نحوه رفتار والدین با فرزندان

***

امام علی(ع):      آن که تواناتر است آسان تر می بخشد.

 ***

نحوه رفتار والدین با فرزندان

یکی از حساس ترین دوره های زندگی دوران بلوغ است. ازخصوصیات این دوره تشخص طلبی، اعلام استقلال، مخالفت جویی، خود نمایی و صدها صــــفات دیگر است کـه از نوجــــوانان بروز می کند. نوجوانان بیشتر باورهایی که در دوران کودکی بدون قید و شرط پذیرفته اند را مـــــورد شک و تردید قرار می دهـند.

شاید وظیفه اصلی والدین دراین دوره بحرانی سازش با این واقــعیتها و پذیرش وضعیت جدید باشد نه مقابله و رویارویی با آنها. لذا باید سعی شود بیش از حد از امر و نهی او خــــــودداری کنند و نباید از اجبار و تحمیل استفاده کنند. لذا با روشهای علمی صحیح باید نوجوانان را به خود جلب کرده و به عنوان یک یار صمیمی و همفکری صادق با او برخورد نمود....

آ کــــن یا جـــوش صـــــورت

در ابتدای جوانی در صورت، پشت و سینه جوانها جوشهایی می زند. این جوشها به علت فعالت زیاد غدد چربی پوست و ورود گرد و غبار به آنها، ابتدا به صورت دانه های قرمز ظاهر می شود که نوک آنها بعدا زرد و حالت چرکینی به خود می گیرد که دراین موقع اگر فشرده شوند مقداری چرک از آنها خارج شده و اثری زخم گونه بجای می گذارد که بعدا تبدیل به لکه سیاهی می شود.    این جوشها معمولا احتیاج به دارو نداشته و با پیگیری بهداشت فردی و با ایجاد شوق و امید و امکانات تفریحی و پایین آوردن سطح اضطراب برطرف می شود .

درد پـــــاهـــــا

ازه بالغان گاهی درناحیه پاها و عضلات خود دچار درد می شوند که اصـــــــطلاحا به آن( تیر کشیدن ) می گویند که دراثر عدم هماهنگی رشد عضلات واستخـــوانهای پا می باشد و بخودی خود برطرف خواهد شد. لذا نباید دراین مورد بچه هارا به پیاده روی های طولانی و دویدن مجبور کرد وباید این دردها را با پزشک خانواده بررسی نــمود تا اگر آثار روماتیسم و یا بیماری دیگری است بزودی معالجه شود. درد دیگر پاها مربوط به میخچه ویا آمـاس پنجه ( تورم پنجه ) پا توام با سفت شدن و کلفت شدن است. لذا استفاده از کفشهای تنگ که در نوجوانان معمول است باعث افزایش این دردها می شود... اولیاء محترم درصورتی که بخواهند اطلاعات بیشتری را دررابطه با مطالب ذکر شده در این ماهنامه کسب کنند؛ کتب زیر معرفی می گردد:

۱. دوران شکــوفـــایـی   

۲. نحوه رفتار والدین با فرزندان  

/ 0 نظر / 10 بازدید